Tavaly fizettél meg külföldön Áfát? Tudod azt, hogy szeptember 30-ig hogyan tudod azt visszaigényelni? És azt, hogy melyek azok az Áfa tételek, amiket vissza lehet igényelni?
Most mindet megválaszoljuk.
Elsősorban a külföldi beszerzéseid után külföldön megfizetett áfádat tudod visszaigényelni az EU tagországokban és néhány viszonosságot biztosító országban.
Alapvetően a beszerzett anyagok, alkatrészek és egyéb termékek (amelyeket a fel- és összeszerelés során használtok fel) költségei után megfizetett külföldi áfát tudjátok visszaigényelni. Továbbá, szolgáltatási költségek után is van lehetőség a visszaigénylésre, például, gépkocsibérlés során is jogosult lehet a társaság az áfa visszaigénylésre. Az utazással kapcsolatos költségek után is – mint például az ital és éttermi szolgáltatások költségei, illetve, a szálláshely igénybevétele utáni költségek is visszaigényelhetők lehetnek bizonyos feltételek mellett.
Azonban fontos tudni, hogy mindig az adott ország szabályai az irányadók, hogy milyen költségekre és milyen feltételekkel igényelhető vissza az áfa. Tehát a fentebb említett lehetőségeket országonként meg kell vizsgálni.
A közúti fuvarozási ágazatban, mint például a fuvarozó cégeknél a külföldön megfizetett áfát részben, vagy teljes mértékben visszaigényelhetik
A fuvarozási ágazattal kapcsolatosan azonban fontos kiemelni, hogy a visszaigényelhető áfára vonatkozó szabályok függenek a fuvarozás típusától, az áru vagy személyszállítás, valamint a vállalkozás letelepedési helyétől, és attól is, hogy az az EU-n belül vagy harmadik országban található-e.
A külföldi áfa visszaigénylése egy egyszerű, azonban hosszú folyamat, amelybe bele van kódolva, hogy nem megy minden úgy, mint a karikacsapás. Tapasztalataink szerint a leggyakoribb buktatók:
Ezek miatt is érdemes szakértőt bevonnod a folyamatba.
A szakképzési hozzájárulás alóli mentesülés azt is jelenti, hogy a KIVA alanyok
nem tarthatnak igényt a szakképzési hozzájárulási kötelezettséggel összefüggő normatív csökkentő tétel (vagy annak egy részének) visszaigénylésére sem.
Kérlek vedd figyelembe, hogy ha később olvasod a bejegyzést, az áraink közben változhattak. Áraink minden esetben egyéni megállapodás eredménye, az alábbi minimum árak kiindulásként szolgálnak. Az árak 2022. novembertől változtatásig érvényesek, az Áfát nem tartalmazzák.
Egyéni vállalkozó: 15 000 Ft-tól/hó
Egyéni vállalkozó átalányadózó: 22 000 Ft-tól/hó
Őstermelő (nem főállású): 10 000 Ft-tól/negyedév
Őstermelő (főállású): 30 000 Ft-tól/negyedév
Gazdasági társaság (Kft, Bt): 40 000 Ft-tól/hó
Adótanácsadás: 20 000 Ft-tól/óra
Éves zárás díja: 1 havi könyvelési díj
Bérszámfejtés: állandó 3 500 Ft/fő, alkalmi 3 500 Ft/fő
Minden új ügyfelünknek a bérszámfejtését ingyen elvégezzük a 2023-as évben! Minél hamarabb leszel az ügyfelünk, annál több kedvezményre leszel jogosult.
Jelentkezz be ingyenes online vagy személyes konzultációnkra!
Főkönyvelő, irodavezető
Közgazdász, Regisztrált mérlegképes könyvelő, Adótanácsadó
Könyvelő, bérszámfejtő
Mérlegképes könyvelő
Bérszámfejtő
Tb és bérügyi szakelőadó, Emberi erőforrás tanácsadó
Számviteli ügyintéző
Pénzügyi-számviteli ügyintéző
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Figyelem! A bejegyzésre vonatkozó törvények és adószabályok változhattak a bejegyzés megírása óta. Kérjük kérdezze könyvelőjét vagy minket a bejegyzés aktualitásával kapcsolatosan!
Iratkozz fel, hogy megkapd rendszeres híreinket és aktuális kedvezményeinket
Design: IFM Group
Copyright © 2022 Minden jog fenntartva